top of page
 • Фото автораDIMdoctors

10 цікавих фактів про пологи

Про пологи вже сказано та написано багато. Природа наділила жінку всім необхідним для цього фізіологічного процесу. Пологи кожної роділлі йдуть за певним планом. Про це в нашій статті.
10 цікавих фактів про пологи
10 цікавих фактів про пологи
 

 1. Тільки 5% малюків народжуються у розрахований лікарями термін. Найчастіше діти з’являються на тиждень скоріше від орієнтовної дати пологів. Медики рахують, що це краще, ніж народження після 41 тижня вагітності. Загалом вагітність після 37 тижнів вважаться доношеною.

 2. В пологах виділяють 3 періоди: період перейм, повного розкриття шийки матки (10 см) та народження дитини, народження плаценти.

 3. Пологи не завжди починаються з відходження вод. Насправді з розриву навколоплідного міхура починаються 1 пологи з 10. Початок пологів характеризується появою регулярних перейм. При наявності 2 перейм протягом 10 хв. тривалістю 15-20 секунд треба їхати до пологового будинку.

 4. Коли жінка народжує, вона відчуває близько 50 умовних одиниць болю. Найболючіша частина пологів- перейми в активній фазі при розкритті шийки матки від 6 см. Відчуття у кожної жінки відрізняються. Біль- поняття досить суб'єктивне. Згідно соцопитувань тільки 25% жінок в перших пологах характеризують біль як виснажуючий та дуже сильний.

 5. Не секрет, що пологи супроводжуються крововтратою. Під час переймів, потуг та народження дитини жінка може загубити до 500 мл крові. В середньому крововтрата становить 250 мл.

 6. Знаєте “одноразовий” орган в організмі людини? Це плацента! При кожній вагітності утворюється нове “дитяче місце”.Середня вага плаценти в терміні від 36 до 40 тижнів 519 г. Народження плаценти практично не викликає неприємних відчуттів та є найкоротшим періодом пологів.

 7. Згідно опитувань на позитивні спогади про пологи впливає не легкість процесу, не його швидкість та застосування епідуральної анестезії. Приємні спогади у жінки залишаються від спокійної довірливої атмосфери у пологовій залі, адекватної допомоги медперсоналу та шанобливого ставлення до пацієнтки.

 8. Пологи без шуму та яскравого світла, в оточенні знайомих людей спряють виробленню окситоцину-гормона, відповідального за скоротливу здатність матки. Ендогенний окситоцин сприяє адекватній пологовій діяльності.А ось адреналін, гормон стресу, пригнічує вироблення окситоцину та сповільнює скоротливість матки.

 9. Відсоток пологів, під час яких жінкам роблять епізіотомію, у світі поступово знижується. В США епізіотомію проводять у 30-35% пологів (у 1980-их роках робили в 60% випадків фізіологічних пологів). В Данії всього в 10% випадків, а ось в Португалії цю маніпуляцію проводять у 80% випадків.

 10. Вчені порівнюють навантаження на жіночий організм під час фізіологічних пологів з навантаженнями бігунів- марафонців. Польські фахівці рахують, що роділлі та марафонці схожі за емоційною складовою: й одні, й другі відчувають сильний біль на шляху до мети, а на фініші емоційний підйом та вибух позитивних емоцій. Крім того, бігуни та породіллі подібні за емоційною оцінкою свого досвіду: вони запам‘ятовують момент полегшення, коли все закінчуються, а з часом забувають про біль та говорять, що він не був настільки жахливим, як їм здавалося в процесі. Марафонці не лише перемагають дистанцію, вони перемагають себе! То саме з пологовим марафоном)

 
Ваші пологи - унікальний досвід, який запам‘ятається на все життя!
У кожної жінки власна історія материнства!

Останні пости

Дивитися всі

תגובות


bottom of page