top of page

Корисна інформація для вагітних


Корисна інформація для вагітних: відтепер в Україні майбутні матері  можуть самостійно визначати початок декретної відпустки


Відтепер вагітні жінки можуть йти у декретну відпустку пізніше ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів. Встановлені законом дні відпустки можна перенести на післяпологовий період!

Відповідне рішення вже ухвалила Верховна Рада.

Як відомо, загальна тривалість декретної відпустки не має перевищувати сумарно 126 календарних днів та 140 календарних днів – у випадку народження двох і більше дітей або ускладнення пологів.

Ухвалений закон враховує інтереси жінок, які хочуть продовжувати працювати до пологів, якщо стан здоров’я дозволяє, та мати більше часу на відновлення після народження дитини.

Раніше вагітну жінку відправляли у відпустку, навіть якщо в неї була можливість продовжити працювати.


Декретні виплати у 2023 році


  • Якщо жінка офіційно працевлаштована, то має право на декретні виплати, які складають 100% від середньої зарплати. Розмір виплат складає заробіток за останніх 12 місяців поділений на кількість відпрацьованих днів. Саме таку суму й отримуватиме жінка за один день декретної відпустки.

  • Жінки-ФОПи можуть розраховувати на декретні виплати, адже вони сплачують ЄСВ. Для них розмір декретних виплат залежить не від доходу, а від розміру ЄСВ, який вони платили протягом останнього року.

  • Непрацюючі жінки також можуть отримувати декретні виплати. Вони складатимуть 25% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оскільки прожитковий з грудня зріс до 2 684 гривень, то виплати складатимуть 671 гривню на місяць.Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page