top of page
  • Фото автораDIMdoctors

Один курс антибіотиків на рік підвищує ризик розвитку сепсису на 70%.

Це висновок вчених з Манчестерського університету (Англія).

Один курс антибіотиків на рік підвищує ризик розвитку сепсису на 70%.


Щороку у Великій Британії реєструється близько 250 тисяч випадків сепсису. Близько 50 тисяч людей помирають від цієї інфекції. Це більше, ніж від раку кишківника, молочної залози та передміхурової залози разом узятих, пише The Telegraph.


Сепсис у народі називають "зараженням крові". За визначенням ВООЗ, сепсис – це небезпечна дисфункція внутрішніх органів, спричинена порушенням регуляції відповіді організму на інфекцію.


Експерти виявили, що ризик виникнення сепсису, який приблизно в п'ятій частині випадків призводить до летального результату, зростав зі збільшенням кількості курсів антибіотиків, які приймав пацієнт.


 

Вчені проаналізували 250 тисяч хворих, у яких розвинувся сепсис у період із січня 2019 року по червень 2022 року, і порівняли їх із групою у 1,3 мільйона людей, які не хворіли


Дослідження показало, що люди, які приймали один або двотижневий курс антибіотиків протягом 12 місяців, мали на 70% більше шансів захворіти на сепсис, ніж ті, хто їх не вживав.


Пацієнти, які пройшли два або три курси антибіотиків протягом року, мали на 130% більший ризик розвитку сепсису. Для тих, хто приймав антибіотики чотири або більше разів, ризик збільшився втричі.


Вчені заявили, що антибіотики і їхній "несприятливий вплив на корисні бактерії в кишківнику, можуть призвести до підвищення сприйнятливості до інфекції".


Тому виконавча директорка Агентства з безпеки охорони здоров'я Великої Британії Дженні Гарріес закликала громадськість "ставитися до антибіотиків з повагою" на тлі сплеску резистентних інфекцій.


Небезпечна для життя інфекція частіше зустрічається у людей з неврологічними захворюваннями, діабетом, імуносупресивними станами, а також у курців та у людей з недостатньою чи надлишковою вагою.


Вчені заявили, що люди з найбільш неблагополучних верств населення мають майже вдвічі більший ризик підхопити сепсис.


Антибіотики не можна вживати проти вірусних захворювань або для профілактики.


Вагітним та породіллям антибіотикотерапію призначає виключно спеціаліст за чіткими показами.

4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page