top of page

Усунення больових відчуттів є важливим не лише під час оперативних втручань, але й після них.

Усунення больових відчуттів є важливим не лише під час оперативних втручань, але й після них. В першу чергу йде мова про раціональну післяопераційну аналгезію кесарева розтину.

Сучасна хірургія йде шляхом мінімалізації травми, використовуюи малоінвазивні ендоскопічні методики. Невдовзі практично всі абдомінальні оперативні втручання будуть виконуватися лапароскопічним доступом. Але не кесарів розтин! Кесарів розтин залишиться єдиною операцією, коли хірург розріже передню черевну стінку! Бо іншого шляху просто немає.


Маємо усвідомити, що післяопераційна аналгезія кесарева розтину має безпосередній вплив на хірургічне відновлення та ранню мобілізацію пацієнток. Дії анестезіолога безпосередньо впливають на зниження розвитку потенційних ускладнень у жінок- венозної тромбоемболії, формування хронічних больових синдромів, розвитку післяпологової депресії.


Мультимодальний підхід до знеболення — оптимальне рішення прискореного відновлення пацієнтів після операції ERAS, що базується виключно на принципах доказової медицини (Enhanced Recovery After Surgery — ERAS).


У 2020 році ми запровадили у Львівському перинатальному центрі застосування сучасного регіонарного блока — Quadratus lumborum block (QL-блок). QL-блок — це блок задньої черевної стінки, що проводиться виключно під контролем ультразвуку.

Назва “ QL-блок” походить від назви м’яза quadratus lumborum. Вперше описаний Blanco як варіант TAP-блока у 2007 році. Пізніше розроблений детальний опис блока.

QL-блок - це компонент мультимодальної аналгезії у післяопераційному періоді та приклад сучасної анестезіологічної допомоги!


Це якісна альтернатива наркотичним анальгетикам (опіоїдам) для післяопераційного знеболювання в акушерстві.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page