top of page
  • Фото автораDIMdoctors

8 найпоширеніших міфів “не можна при вагітності”


Міф 1. Вагітним не можна лікувати зуби з анестезією. Зуби потрібно привести до порядку перед плануванням вагітності.

Насправді стоматолога треба відвідувати регулярно. Але якщо виникла потреба у лікуванні зуба, то повідомте лікарю про вагітність і він зробить анестезію без адреналіну.


Міф 2. Вагітним не можна займатися фітнесом

Помірні фізичні навантаження корисні для вагітних, якщо немає протипоказів та якщо жінка до вагітності регулярно тренувалася. Йога, плавання, фітнес допоможуть покращити настрій та триматимуть м’язи у тонусі. Відмовитися потрібно від вправ на прес, бігу, силових навантажень, різких рухів. Прислухайтеся до себе та живіть в гармонії з власним тілом.


Міф 3. Під час вагітності не можна вести статеве життя

Страх майбутніх батьків, що під час інтимної близькості можна завдати шкоди малюку, є марним. Так само, як і побоювання, що секс може спровокувати переривання вагітності. Плід надійно оточений навколоплідними водами та м'язами. Інтимне життя може бути протипоказане лише на певний період, який визначає ваш акушер- гінеколог.


Міф 4. Вагітним не можна фарбувати волосся

Можна. Але перевагу слід надавати більш натуральним безаміачним фарбам


Міф 5. Вагітній не можна відмовлятися від збільшення порцій їжі

Зовсім не потрібно їсти за двох. Достатньо поповнити раціон на додаткові 300-350 кілокалорій на день.

Оптимальна норма збільшення ваги за вагітність – 9-12 кг. Тих, хто набрав понад 20-25 кг, чекають ймовірно більш складні пологи.


Міф 6. Вагітні не можуть уникнути токсикозу

Черговий міф, не всіх вагітних нудить. Відсутність токсикозу - нормальне явище. Це означає, що у вас правильне харчування та міцний імунітет. Однак наявність токсикозу в легкій формі на ранніх термінах - теж норма.


Міф 7. Вагітні не можуть обійтися без прийому вітамінів

Фоліва кислота на етапі підготовки до вагітності та протягом перших 12 тижнів, потім полівітаміни

Які вітаміни приймати і як довго - повинен вирішувати лікар, який веде вагітність. Постійний прийом вітамінів протягом вагітності може нашкодити, спровокувати алергічні реакції у новонародженого. А ось овочі, листову зелень, фрукти варто включити до раціону.Будьте обережні з солодкими фруктами та ягодами (банани, виноград, інжир, кавун) - вони містять багато цукру і можуть викликати надлишкове збільшення ваги.


Міф 8. Пологи неможливі без сильного болю

На сьогоднішній день лікарі, які ведуть пологи, створюють максимально комфортні умови для кожної пацієнтки. Всі ми різні, тому різним пацієнткам можуть допомагати різні методи.

Немедикаментозні варіанти знеболення є максимально безпечними та найбільш природними методами знеболення першого періоду пологів. До них належать масаж поперекової зони, психологічна підтримка партнера, дихальні методики, улюблені композиції в якості музичного супроводу, теплий душ, використання фітболу тощо. Але їх ефективність за даними досліджень коливається в межах 3-5%.

Епідуральна анестезія є золотим стандартом знеболення пологів у всьому світі. Її популярність серед роділь росте з кожним роком.

Тому пологи без стресу та сильного болю доступні та можливі для кожної жінки.

Чекаємо вас у Львівскому перинатальному центрі!


8 найпоширеніших міфів “не можна при вагітності”


Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page